The Fountain – Kaynak

The Fountain – Kaynak
Yönetmen : Darren Aronofsky
Senaryo : Darren Aronofsky , Ari Handel
Görüntü Yönetmeni : Matthew Libatique
Müzik : Clint Mansell
Yapım : 2006, ABD , 96 dk.
Oyuncular : Hugh Jackman, Rachel Weisz, Mark Margolis , Jamie Isaac Conde, Sean Patrick Thomas , Ellen Burstyn, Alexander Bisping

Konusu:
16. yüzyılda İspanya’da fethettiği topraklarla tanınan Tomas Creo yaşam ağacını bulup onun özünden içerek sonsuz yaşama sahip olmayı planlamaktadır. Günümüzde bilim adamı Tommy Creo kansere çare bulmak ve çok sevdiği eşini kurtarmak için çabalamaktadır. 26. yüzyılda astronot Tom Verde sonsuz uzaydayken yaşamın gizemlerini kavramaya başlar.

Yorumum:
“Pi” ve “Bir Rüya İçin Ağıt” filmleriyle hayranlığımı kazanan ve son filmi “The Wrestler” ile ödülden ödüle koşan Darren Aronofsky’den yine ‘farklı’ bir yapım. Venedik Film Festivali’nde Altın Aslan adayı olan filmin müzikleri de kulakların pasını silecek cinsten. Ağır ve parça parça ilerleyen kurgusu nedeniyle bir kez izlenmeyle tam anlamıyla kavranabilecek bir yapıya sahip olmayan filmin hikayesi 3 farklı zamanda geçiyor.
Bir erkeğin sevdiği kadını kurtarmak için son günlerini onunla geçirmek yerine onu kurtarma çabalarını izlemek aşk ve ölüm kavramlarını sorgulamamıza neden olacak. “Ölüm bir başlangıç mı yoksa bir bitiş mi?” gibi bir çok soruyla karşılaştığımız film senaryosu ve müzikleriyle olduğu kadar görselliği ile de apayrı bir keyif veriyor. İzledikçe sevilecek türden bu filmi bir kez izleyip kenara bırakmamak lazım, iyi seyirler.

Reklamlar

One thought on “The Fountain – Kaynak

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s