Little Miss Sunshine – Küçük Gün Işığım

Little Miss Sunshine – Küçük Gün Işığım
Yönetmen : Jonathan Dayton Valerie Faris
Senaryo : Michael Arndt
Görüntü Yönetmeni : Tim Suhrstedt
Müzik : Mychael Danna , Devotchka
Yapım : 2006, ABD , 101 dk.
Oyuncular : Abigail Breslin (Olive) , Greg Kinnear (Richard) , Paul Dano (Dwayne) , Alan Arkin (Grandpa) , Toni Collette (Sheryl) , Steve Carell (Frank) , Bryan Cranston (Stan Grossman) , Jill Talley (Cindy)

Konusu:
Olive, Little Miss Sunshine yarışmasını kazanmanın hayallerini kuran küçük bir kızdır. Ailesi de küçük kızlarının mutlu olmasını ister. Ancak, kendi problemleriyle o kadar meşguldürler ki kızlarına destek olma konusunda sorunlar yaşarlar.

Yorumum:
Sürekli 9 adımdan bahsederek başarısızlığa tahammül edemeyen bir baba, oldukça bıkkın ancak ailenin önemini bilen bir anne, intihar girişiminde başarısız olmuş bir dayı, geç yaşta uyuşturucu almaya başlamış çatlak bir büyük baba, biri konuşmama yemini etmiş diğeri de Little Miss Sunshine yarışmasına takmış iki çocuk… Karşınızda iflasın eşiğine gelmesine rağmen küçük kızlarının mutluluğu için bir yolculuğa çıkan Hoover ailesi ve onların eğlenceli California yolcululuğu!
Film her şeye rağmen bir aile olmanın ne kadar önemli bir şey olduğunu konuşmamayı tercih eden Dwayne’ın gözünden anlatılıyor. Richard’ın ‘başarı istemekle olur şans kaybedenlerin savunma mekanizmasıdır’ tezini kendi kendine çürütmesiyle de istemek kadar şans faktörünün de başarımızda ne kadar önemli olduğunu ve denemekten vazgeçmemek gerektiğini vurguluyor. Denemeyenlerin kazanmaktan korkanlar yani asıl kaybedenler olduğunu denemekten vazgeçmeyen Hoover ailesi sayesinde bir kez daha görebildiğimiz Little Miss Sunshine müzikleriyle de beğeninizi kazanacak harika bir yol filmi. Oyuncuların hepsini birbirinden başarılı bulmama rağmen Steve Carell’ı özellikle belirtmeliyim çünkü bu filmle sadece güldürmekte iyi olmadığını kanıtlıyor! Herkese iyi eğlenceler.

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s