Pan’ın Labirenti – El Laberinto del Fauno

Pan’ın Labirenti – El Laberinto del Fauno 
Yönetmen : Guillermo Del Toro
Senaryo : Guillermo Del Toro
Görüntü Yönetmeni : Guillermo Navarro
Müzik : Javier Navarrete
Yapım : 2006, Meksika / İspanya / ABD , 112 dk.
Oyuncular:
Ivana Baquero (Ofelia) , Doug Jones (Pan/Pale Man) , Ariadna Gil (Carmen) , Roger Casamajor (Pedro) , Cesar Vea (Serrano) , Sergi López (Captain Vidal) , Maribel Verdú (Mercedes)
Konusu:
İkinci Dünya Savaşı yıllarında, 10 yaşındaki Ofelia annesi ve üvey babasıyla birlikte İspanya’nın kuzeyinde kırsal bir alana göç eder.
Ofelia, yeni taşındığı evin arka bahçesinde esrarengiz bir labirent keşfeder. Labirentin içerisinde yaşayan Pan adındaki yaratık küçük kızın tüm yaşamını değiştirecektir.
Yorumum:
Del Toro, hayalgücüne hayran olduğum yönetmenlerden. Blade serisinin en renkli ve başarılı bölümüne imza atarak dikkatleri çekmişti. Ardından Hellboy’un giderek renklenen dünyasıyla takip edilmeye değer bir yönetmen olduğunu kanıtladı. Pan’ın Labirenti, onun bol ödüllü ve ülkemizde uzun süre gösterilen filmi. Filmden sadece görsel açıdan memnun kalmayacaksınız. Ofelia’nın vermeye çalıştığı üç sınavda açgözlülük, irade, fedakarlık üzerine ortaya konulan dersleri, Hitler’i andıran yüzbaşının kibirliliğinin ortaya çıkardığı sonuçları, savaşta inancın silahtan daha etkili olduğunu gösteren mücadeleleri izlemek de sizi memnun edecek. Eğer Del Toro’nun görsel alan dışındaki yeteneklerini de görmek istiyorsanız Pan’ın Labirenti’ni mutlaka izleyin derim.

4 thoughts on “Pan’ın Labirenti – El Laberinto del Fauno

  1. Dediğim gibi fantastik dünyaları ve peri masallarının atmosfer ve karakterler ile korkunç bir filme dönüşmesine hayranım. İzlediğim en başarılı filmlerden biriydi. Ayrıca son zamanlarda nedir bu üst, üste korku filmi incelemek :)))

    Beğen

  2. Ben epey oldu seyredeli ama hatırladığım kadarıyla, yaşadığı onca kötü olaydan sonra kendi iç dünyasına kapanan ve dünya yerine zihninde yarattığı başka aleme inanır olan bir çocuğun dramı anlatılıyordu. Biraz ağır ve üzücü bir film özünde ama bu tarz sevene tavsiye edilebilir.

    Beğen

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s