27 Dresses (2008)

Katherine Heigl son yıllarda romantik-komedilerde ismine sıkça rastladığımız bir oyuncu. Jane karakteri, patronuna aşık bir asistan olmanın yanısıra sevdiği insanların düğün organizasyonlarını yapan pes etmez bir nedime. X Men’in Cyclops’u olarak hatırlayacağınız James Marsden’ın canlandırdığı Kevin karakteri ise bu çılgın nedimeden haber yapmaya çalışan bir gazeteci. Jane’in küçük kız kardeşi patronuyla yakınlaşınca işler Jane açısından tehlikeli bir hal almaya başlıyor. Bu yetmezmiş gibi haber olacağından habersiz Jane, Kevin ile de uğraşıyor.
27 Dresses evlilik ve düğünler hakkında Kevin karakteri arayıcıyla alaycı bir tavır sergilese de kazananın aşk olduğunu ve hepimizin umutsuz romantikler olduğumuzu (en azından romantik-komedi severlerin) vurgulayan bir tür örneği. Farklılık vaad etmiyor, eğlence garantisi vermiyor ve haliyle türün meraklıları dışındaki sinema seyircisini de cezbetmiyor.

2 thoughts on “27 Dresses (2008)

  1. İflah olmaz romantikler için diyorsun yani :) Ama ben bu filmlerden çok şikayetçiyim. Beklentileri öyle yükseltiyor ki hepimiz mükemmel aşkı arıyoruz. Bulamayacağımızı bile bile…

    Beğen

  2. beklenti yükseltmesinden ben de şikayetçiyim ama hayatın gerçekleriyle yüzleşince artık film aşklarına inanmıyoruz, en azından ben öyleyim ;)

    Beğen

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s