Stardust – Yıldız Tozu (2007)

Konusu: Viktorya döneminde, adını kendini Perili Ülke ile ayıran duvardan alan Duvar Köyü’nde yaşayan genç Tristran, köyün en güzel kızı Victoria’a aşık olur. Victoria’nın kalbini kazanmak için ona gökyüzünde kaydığını gördükleri bir yıldızı bulup getireceğinin sözünü verir. Bu yemin uğruna duvarın öte yanına, gizemli ve yasak diyarlara adım atar.

Narnia’daki gibi bir cadı, Yüzüklerin Efendisi’ndeki gibi ölümsüz bir güzel, Harry Potter’daki gibi biri sihirli diğeri normal iki dünya, bu iki dünyayı ayıran bir duvar. Özel efektlerle ve birbirinden göz alıcı yıldızlarla bezeli fantastik bir masal. Yıldız Tozu her şeyden önce bir aşk hikayesi ve bu masalsı dünyaya yakışır bir şekilde bu aşk masalının kahramanlarından biri gökten kayan bir yıldız diğeri ise duvarın öte tarafından bir genç.
Tristan aşık oluğunu sandığı kıza kayan bir yıldızı getirmek üzere duvarın öteki tarafına geçiyor ve tabi beklenildiği üzere gerçek aşkı bu yolculuk sırasında buluyor. Bu öyle bir yolculuk ki yıldızımızın peşine ölümsüzlüğünü isteyen bir cadı(M.Pfeiffer), tacı isteyen varisler düşüyor. Fantastik bir aşk masalı izlemek isteyenler için iyi bir seçenek olur Yıldız Tozu. Hatta Robert de Niro’nun eşcinsel kaptan rolü için bile görülmeye değer bir film bu, iyi seyirler…
Reklamlar

One thought on “Stardust – Yıldız Tozu (2007)

  1. Filmin adını hiç duymamıştım. Ablamın filmleri arasında gördüm ve umutsuzca izlemeye başladım fakat film beklediğimden çok çok güzel bir film çıktı. Kesinlikle görülmeye değer bir film.

    Beğen

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s