An American Crime (2007)

1965 yılında Indianapolis’te işlenmiş dehşet verici bir cinayeti anlatan An American Crime,daha önce de filmlerde işlenen “şiddet insan doğasının bir parçası ve açığa çıkarıp çıkarmamak bizim elimizde” temalı bir dram-suç filmi. Juno’dan sonra yıldızı parlayan Ellen Page’in performansı gerçekten göz dolduruyor. 
Page’in canlandırdığı Slyvia ve kardeşi Jennie ailesi tarafından altı çocuklu bir anne olan Gertrud’a bırakılır.Gertrud’un sorunları olan bir kadın olduğunu sizler izlerken ilk dakikadan anlamanıza rağmen Slyvia ve Jennie’nin ailesi ona güvenip kızlarını emanet ediyor. Başlarda iyi anlaşan Gertrud’un en büyük kızı Paula ve Slyvia’nın arası Paula’nın kıskançlıkları ve yalanları sonucu bozuluyor ve Slyvia mahalleli ve ev ahalisi tarafından çeşitli işkencelere maruz kalıyor. 
Bir yandan Slyvia’nın yaşadıklarını bir yandan da mahkeme ifadelerini gösteren film olay örgüsünü başarılı bir şekilde kuruyor. Şiddetin doğamızda olduğunu vurgulayan her filmi olduğu gibi bu filmi de zaman zaman tüylerim diken diken oalrak izledim. An American Crime, başarılı bir suç draması ve içimizdeki şiddetten haberdar olmak istemeyenleri rahatsız edecek bir film, iyi seyirler.


Reklamlar

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s