The Nines – Dokuzlar (2007)

Konusu: Üç farklı epizota bölünmüş üç farklı hayat. Birbirini tamamlayan bir puzzle’a benzeyen film Hapis, Televizyon gerçekliği ve Biliş olarak üç bölümden oluşuyor. Hayatından mutsuz ve sorunlu bir aktör, bir televizyon yapımcısı ve ünlü bir oyun tasarımcısının iç içe geçmiş ve bir bulmacaya dönmüş hayatları. Üç farklı öykü mü yoksa bu üç öykü ek bir kişiye mi ait?

The Nines, üç ayrı kısa filmden oluşuyor. Yazar ve karakter, oyuncu ve rolü, yaratan ve yaratılan arasındaki ilişkileri sorguluyor. İzledikçe yeni noktalar keşfedebileceğiniz bir film.
Filmin yönetmeni ve senaristi August, Tim Burton’ın yaratıcı ortağı olarak anılıyor. Senaryosunu yazdığı filmler arasında Charlie’nin Melekleri, Big Fish, Charlie’nin Çikolata Fabrikası ve Ölü Gelin yer alıyor.!if 2008’in programında yer almasının yanı sıra yönetmenin geçmişi de filmi izlememde etken olmuştu.
Parçalar bize 3 kısa filmle veriliyor ve finalle birlikte bu yapbozu çözmek bize kalıyor. Yaratılışla ilgili bir sonuç sizi bekliyor. “Tam anlamadım bu filmi” diyen arkadaşlar yaradılışla ve yaratmakla ilgili bir sonuca varmak için bidaha izleyebilirler bence. Zaten tek izlemeyle sindirilecek bir film değil. Farklı şeyler izlemek isteyenler için iyi bir seçenek olabilir.

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s