10 Things I Hate About You (1999)

Cameron, okulun ulaşılmaz kızı Bianca’ya ilk görüşte aşık olur. Onunla dışarı çıkabilmesi için ablasının da biriyle çıkması gerektiğini öğrenince de Bianca’nın sivri dilli, huysuz ablasını tavlayacak birini bulmaya girişir. Okulun aykırı ve korkulan tiplerinden Patrick’i ikna etse de işler düşündüğü gibi gitmez…
Geçtiğimiz yılın en büyük kayıplarından biri hiç kuşkusuz Heath Ledger’dı. Tam hak ettiği statüye geldiği günlerde aramızdan ayrıldı. Kısa kariyerine rağmen başarılı rollere imza attı. Birçoğumuz onu Brokeback Dağı ile duyup takip almış olsak da ismini ilk duyurduğu film “10 Things I Hate About You” isimli bir romantik komediydi. Ben de onun yeni yetme rol kestiği zamanları merak edip izledim bu filmi. Ama sadece onun değil şimdilerde “(500) Days of Summer” ile yakaladığı popüleriteyi kullanan Joseph Gordon-Levitt’in de yeni yetme günlerini izlemiş oldum. Yine uslanmaz bir romantiği canlandıran Joseph Gordon-Levitt’in yanısıra son yıllarda Bourne serisiyle boy göstermiş olan Julia Stiles da ilk sınavlarından birini veriyor.
Konusu itibariyle 90lar sonunda piyasaya sürülen romantik komedilerden bir farkı yok. Bir iddia, cinsellik-parti-içki üçgeninde savsaklayan liseliler, zorlamayla doğan büyük aşk vs. Ama son yılların yükselişte olan isimlerinin ilk ciddi boy gösterişlerinden olan bir film olması nedeniyle görülmeye değer. Filmin en keyifli yeri ise Heath Ledger’ın “Can’t Take My Eyes Off Of You” yorumu. Türün takipçileri ve Ledger hayranlarına tavsiye edilir, iyi seyirler.

Reklamlar

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s