The Last House on the Left (2009)

 

Collingwood ailesi biraz dinlenmek için göl kenarında evlerine doğru yola çıkarlar. Aynı zamanlarda tehlikeli bir suçlu olan Krug hapishaneye götürülürken kaçmayı başarmıştır. Bu tehlikenin farkında olmasa da yakın zamanda oğulunu kaybeden anne, kızının geceyi onlarsız geçirmesini istemese de baba tarafından engellenir ve kızları Mia arkadaşı Sadie’de kalır. Ancak başlarını belaya sokmaları uzun sürmez.
Wes Craven kim ne derse desin korku türünün önemli isimlerinden. Last House on the Left, The Hills Have Eyes, A Nightmare on Elm Street kendisinin de desteğiyle son yıllarda “yeniden çekilen” Wes Craven şahaserleri. A Nightmare on Elm Street tam bir hüsran olsa da genel olarak yeniden çevrimleriyle de ilgiyi hak eden filmler oldu bu klasikler.
Orjinal versiyonu 1972 yapımı olan Last House on the Left’un yeniden çevrimi pek ismini duyurmayan bir yönetmenin ellerine emanet edilmiş: Dennis Iliadis. Oyuncu kadrosu da popüler isim barındırmıyor ki bu bana göre bir korku filmi için önemli bir artı. Aksi halde bana itici geliyor. Konusu şuan için bize tanıdık gelecektir çünkü göl kenarı tatillerinde başını belaya sokan aileleri ve gençleri binbir versiyonla izledik. Ama tüm benzerliklerine rağmen Kan Gölü gibi başarılı örnekleriyle de karşılaştık. Last House on the Left’un yeniden çevrimi de hem türünün hem de yeniden çevrim korku filmlerinin arasından sıyrılmayı başaran yapımlardan. Meraklılarına iyi seyirler…
Not: Filmin sonunda çalan parça eminim sizin de ilginizi çekecektir. Death In Vegas’in Dirge isimli parçası kullanılmış. İlgilenlere duyurulur!

One thought on “The Last House on the Left (2009)

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s