Knight and Day (2010)

Yaz gelince sinemaya giden insan dramlardan ya da korku filmlerinden çok aksiyon, romantizm ve komedi filmlerini tercih ediyor. Eğer bir yapım bu üçünü harmanlıyorsa da gişede yüzü gülüyor. Bu yaz sezonu Haziran ayında zayıf filmlerle kötü bir başlangıç yapmış olsa da Temmuz ayı umut vaat ediyordu. Tam bir yaz filmi olarak adlandırabileceğimiz Knight anda Day’in vizyona girmesi bu umudum sebeplerinden biri.
June, kız kardeşinin evliliği için hazırlık yapmaktadır. Tesadüfen gizli bir ajan olan Roy Miller ile karşılaşır. Bu karşılaşma onu tehlikeli ve bol aksiyonlu bir maceranın içine atar.
Başrollerini Tom Cruise ve Cameron Diaz gibi iki yıldızın paylaştığı filmin yönetmeni Walk in the Line, 3:10 tu Yuma gibi başarılı filmlerle ismini duyuran James Mangold. Yönetmen, oldukça eğlenceli bir yaz filmi ortaya çıkarmak için çok çalıştıklarını belirtmiş. Cruise, aksiyon sahnelerinin birçoğunda dublör kullanmamış ve rol arkadaşı Diaz’ın söylediğine göre güzel yıldızı da epey zorlamış. Vanilla Sky’dan bu yana ilk kez biraraya gelen ikili özellikle filmin komedi sahnelerinde uyumlular. Filmin çekimleri geniş bir alana yayılmış. Özellikle İspanya’da geçen sahneler oldukça aksiyon dozu yüksek sahneler. Kısacası yönetmen amacına ulaşmış ve aşk, aksiyon ve komedi dolu bir yaz filmi ortaya çıkarmış. Filmin tek sorunu yan karakterlerin fazla yüzeysel işlenmesi ancak amaç eğlendirmek olunca gözden kaçmış olabilir tabi. İyi seyirler…


Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s