My Sister’s Keeper (2009)

Yönetmen-senarist-oyuncu Nick Cassavetes’in son filmi My Sister’s Keeper (Kız Kardeşimin Hikayesi), Cameron Diaz‘ı uzun yıllardan sonra dram türünde izlememizi sağladığı gibi günümüzde oldukça sık karşılaşılan kanser hastalığının hasta ve yakınlarına etkisini gözler önüne seriyor. Jodi Picoult’un ktiabından uyarlanan film lösemi olan ablasına gerektiği durumlarda bağış yapabilsin diye dünyaya getirilen Anna’nın anlatımıyla bizlere sunuluyor. Anna, 11 yaşına geldiğinde ve ablasına böbreğinin birini vermesi gerektiğinde “tıbbi bağımsızlık” hakkı için bir avukat tutuyor ve ailesini mahkemeye veriyor.
Anna’yı genç yetenek Abigail Breslin canlandırıyor. Artık çocuk yıldız olmaktan çıkan Breslin’in geleceğinin parlak olduğu Little Miss Sunshine‘dan beri belliydi. Anna’nın lösemi hastası olan kardeşi Kate’i ise ismini ilk kez duyduğumuz bir oyuncu, Sofia Vassilieva canlandırıyor. Kanser tedavi sürecinin hem fiziksel hem de psikolojik anlamda ne kadar zorlu olduğunu hepimiz az çok tahmin edebiliyoruz.Genç oyuncu bu süreçte olan birini canlandırmanın zorluğunun üstesinden gelmiş. Kate ve Anna’nın ağabeyi rolündeki Evan Ellingson da adını duymadığımız bir isim. Ancak onun yeteneğine pek şahit olamıyoruz çünkü Jesse ve yaşadıkları Anna, Kate ve anneleri arasındaki ilişkiye odaklanan filmde arka plana itiliyor. Bu da senaryonun tek eksiği diyebiliriz.
My Sister’s Keeper, sıcak yaz günlerinde pek çekici gelmeyebilir. Sonuçta bir dram filmi ve yer yer gözyaşlarınıza hakim olamayabilirsiniz. Ancak muhakkak izlenmesi gereken bir film. Aklınızın bir köşesinde olsun, iyi seyirler.
 

2 thoughts on “My Sister’s Keeper (2009)

  1. siteni yeni keşfettim. benim gibi bir sinema tutkunu için muhteşem bir site. tavsiye ettiğin bir çok filmi izlemiştim zaten.sırasıyla hepsini gözden geçiricem tşk ediyorum emeklerin için. başarılar

    Beğen

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s