Changeling (2008)

Los Angeles, 1928… Şehrin banliyölerinde yaşayan Christine, sıradan bir Cumartesi günü evde oğlunu bırakarak işe gider. Eve döndüğünde oğlu yoktur, dahası çocuk ortadan kaybolmuştur. Emniyet güçlerine haber veren Christine, başarısız bir araştırmanın sonucunda oğluna kavuşamaz. Uzun bir zaman sonra dokuz yaşındaki bir oğlan çocuğu Walter olduğunu iddia ederek geri döner. Herkes bu durum karşısında mutludur, ancak Christine içten içe onun kendi oğlu olmadığını hissetmektedir. (www.film.com.tr)
Angelina Jolie, Lara Croft ile hafızalara kazınıp aksiyon filmlerinde aranılan bir kadın oyuncu oldu. Ve her aksiyon yıldızı gibi onun da bir dram filminde oynuyor olması itici gelecektir birçoğunuza. Ancak onun seçtiği filmin arkasında yılların eskitemediği oyuncu-senarist-yönetmen Clint Eastwood var. Haliyle bir şansı hak ediyor.
Changeling, çocuğunu bulmaya çalışan bir annenin dramatik hikayesi olduğu kadar bir dönem filmi de. Polis teşikilatının yetersiz olduğu, iletişim sistemlerinin yeni geliştiği yıllarda Amerika’nın bir portresini çiziyor aynı zamanda. Kıyafetlerden oyunculuklara her şey uyumlu. Jolie, oyuncu olduğunu ispatlama şansını iyi değerlendirmiş. Filmin göz dolduran diğer oyunculukları John Malkovich ve Jeffrey Donovan’a ait. Jolie’yi böyle rollerde daha sık görmek umuduyla, iyi seyirler…
Reklamlar

2 thoughts on “Changeling (2008)

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s