4 Nikah 1 Cenaze (1994)

Mike Newell bugün Pers Prensi gibi filmlerin yönetmen koltuğuna oturuyorsa ve Hugh Grant, romantik-komedi deyince akla gelen isimler arasındaysa bunu 4 Nikah 1 Cenaze filmine borçludurlar.
Müzmin bekar Charles, arkadaşının evlilik töreninde rastladığı gizemli bir kadına aşık olur. İsminin Carrie olduğunu öğrendiği bu kadınla daha sonra yalnızca nikah törenlerinde karşılaşmaya başlar. Duygularını bir türlü Carrie’ye açıklayamayan Charles, Carrie’nin nişanlandığını öğrenir. Bu haber üzerine Carrie’den yana umudunu kesen Charles bekar hayatını sonlandırmaya karar verir. Ancak hayat onun karşısına yeniden Carrie’yi çıkaracaktır.(www.film.com.tr)
Sevdiğin insanı duygularını açıklama cesareti olmadığı için kaybetmek, herkes evlenip mutlu olurken bir bekar olarak onların düğünlerine katıldığında yalnızlığını daha da içerlemek, seni seveni sevememek… İşte bunlar Charles’in yaşadıklarının bir özeti.  4 Nikah 1  Cenaze, oldukça yalın bir dille sevginin çeşitli türlerini gösteriyor. Hugh Grant’ın toy bir oyuncuykenki halini merak edenlere özellikle tavsiye ederim. Kalbimizin sesini dinleme cesaretini gösterebildiğimiz takdirde hepimizin mutlu olacağı insanlar var, ama filmlere göre. Şimde neden böyle bir şey dedim, değil mi?
Aranızda Aşkın (500) Günü filmini izleyenler vardır. Filmin baş karakterlerinden Tom, aşkın filmlerde ve şarkılarda anlatıldığı gibi olduğuna inanan uslanmaz bir romantiktir. Tom’un hikayesini izlediğimden beri romantik-komedi türündeki filmlerde anlatılan mükemmel aşklara, herkesin ruh eşinin olduğuna vs. inancım daha da azaldı. Haliyle 4 Nikah 1  Cenaze’yi izlediğimde amacına hizmet ettiği için takdir etsem de cesaretin mutluluk için yeterli olduğuna ikna oldum diyemem. Bu kısa hatırlamadan sonra sonuca gelirsek, filmin İngiliz yapımı olduğunu haliyle işin komedi kısmının herkese hitap etmediğini belirttip hepinize iyi seyirler dilerim…
 
Reklamlar

3 thoughts on “4 Nikah 1 Cenaze (1994)

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s