2 Days in Paris (2007)


Marion, Newyork’ta yaşayan Fransız bir fotoğrafçıdır. Amerikalı bir mimar olan Jack ile iki yıldır birliktedir ve beraber çıktıkları İtalya tatili dönüşünde Paris’e, annelerinin yanına emanet bıraktığı kedisini almak için uğrarlar. Paris’te geçirecekleri iki günde Jack ile birbirlerini pek tanımadıklarını fark ederler.
Julie Delpy’i ilişkileri sorgulayan bir karakterde görmeyi özlemiştim. Ethan Hawke ile başrolü paylaştığı ve kadınlar, erkekler ve ilişkileri üzerine harika anektotlar içeren Before Sunrise ve Before Sunset filmlerinden hatırlarsınız JJulie Delpy’i. Kendisinin yazdığı, yönettiği ve başrolü Adam Goldberg ile paylaştığı 2 Days in Paris de o ayarda bir film. İlişkiler hakkında olduğu kadar Amerikalılar ve Avrupalıların birbirlerine bakış açıları, dünya görüşündeki farklılıklar hakkında da.
Woody Allen tarzı adlandırıyorum ben 2 Days in Paris gibi filmleri. O da filmlerinden kendinden yola çıkarak kadınlar, erkekler ve ilişkiler hakkında konuşur, anlatır. Eğer bu tarzı sizler de seviyorsanız 2 Days in Paris’i keyifle izleyecek ve belki de benim yaptığım gibi kendinizi ve ilişkilerinizi küçük bir sorgulamadan geçireceksiniz.

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s