Walk the Line (2005)


Yaşıtlarımın birçoğu gibi bende de Johnny Cash ismi bir belgeselden duyulmuş hissi uyandırıyordu. Beni filmi izlemeye iten bu çağrışım yerine Joaquin Phoenix ve Reese Witherspoon‘un adaylığa boğulan ve ödüle doyan performanslarıydı. Johnny Cash – June Carter ikilisini canlandıran yıldızlarımız playback yapmamışlar ve bu durum ilgiyi çektiği gibi filmi Cash’in biyografisi olmaktan da uzaklaştırmış. Hayat hikayesinden uyarlama yerine esinlenme diyelim biz Walk the Line’a.
Elvis Presley, Jerry Lee Lewis gibi dönemin ünlü isimlerinin yan karakter olarak yer aldığı film Cash’in efsanevi Folsom Hapishanesi konseriyle başlıyor ve abisini kaybetmesiyle ailede daha da değerini yitirişini, müzik hayatına başlayışını, evliliğini, uyuşturu bağımlılığını, en çok da June Carter ile ilişkisini ele alıyor ancak asıl kilit nokta olan uyuşturucu bağımlılığının nedenlerine derinlemesine inmiyor. Yani psikolojik olarak değil de daha yüzeysel ele alıyor hayatını.
Walk the Line, Johnny Cash hakkında meraklandırmak için yapılmış bir film adeta. Dolayısıyla biyografi olarak zayıf olsa da Phoenix -Witherspoon ikilisinin oyunculukları için izlenmeye değer. Ayrıcı meraklı bir izleyiciyseniz Johnny Cash’i tanımanız için teşvik edici olabilir de. İyi seyirler…


Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s