Clash of the Titans – Titanların Savaşı (2010)

Mitolojiden bolca beslenen bir film var karşınızda. Girişi böyle yaptım çünkü mitolojiyi “anlamsız” buluyorsanız konusu itibariyle sıkabilir. Mitolojinin en bilinen kahramanları Zeus, Poseidon, Hades, Medusa… Hepsi bu filmde kendine yer buluyor fazlasıyla. 
Perseus, kaderinden habersiz olarak bir balıkçı tarafından büyütülür. Onu büyüten ailesi bir Tanrı tarafından öldürüldüğünde intikam için yola çıkan Perseus onu çok daha büyük bir görevin beklediğini öğrenir. Yeraltı dünyasının Tanrısı Hades’in canavarı Kraken’i öldürmek…
Titanların Savaşı’nı, 3D çılgınlığının fabrikasyon ürünlerinden biri olarak gördüğüm için gösterime girdiğinde izlememiştim. İzlemeyi de pek düşünmüyordum ancak babamın bu tarz filmlere olan ilgisi nedeniyle eşlik ettim ona. İyi ki de etmişim çünkü 2 boyutlu haliyle keyif aldım filmden. Mitolojik kahramanlara olan ilgimin de etkisi vardır tabi bunda. 
1981 yapımı aynı isimli kült filmin yeniden çevrimi olan Titanların Savaşı zengin bir kadroya sahip. Filmin başrolü olan Perseus’u son dönemde büyük prodüksiyonlarda (Terminatör: Kurtuluş, Avatar) ismini duyduğumuz Sam Worthington, onun ezeli düşmanı Hades’i Harry Potter’ın da kötü adamını başarıyla canlandıran Ralph Fiennes, Zeus’u son olarak Chloe‘de izlediğimiz Liam Neeson canlandırıyor. Filmin yönetmen koltuğunda Incredible Hulk ile ismini duymuş olabileceğiniz Louis Leterrier oturuyor.
Mitolojiden hoşlanmıyorsanız sıkılabilirsiniz desem de eğer görsel efekt düşkünü bir sinema severseniz, eğlenmek için iyi bir seçenek var karşınızda. Evde izlemek için ideal hele ki babanız da böyle filmleri seviyorsa… İyi seyirler. 
 

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s