Bucket List – Şimdi Ya Da Asla (2007)

“Öleceğiniz günü bilmek ister miydiniz?” sorusuna insanların %96sı hayır cevabını verirmiş. Carter kalan %4lük kısımda olduğunu düşünüyordu ta ki ne kadar ömrü kaldığını öğrenene kadar. Sonra da yattığı hastanede kendisiyle aynı yolda ilerleyen Edward ile bir “bucket list” yaptılar kendilerine.
Filme adını veren bu liste paraşütle atlamaktan dövme yaptırmaya, piramitleri görmekten himalayalara tırmanmaya kadar birçok şeyi barındırıyor. Bunlar için para ve belki bazen de cesaret gerekiyor. Ama filmin sonlarına doğru aslında en büyük cesaretin ve en büyük mutluluğun sevdiklerine onlara verdiğin değeri hissettirebilmek ve onlarla olmak olduğunu görüyoruz.
İzlerken ben de kendime bir liste oluşturmayı aklımdan geçirdim. Yapmak istediğim, gezip görmek istediğim o kadar çok şey vardı ki… Ama bunlara bir ömür yetmez gibi geldi. Sevdiklerime karşı sorumluluklarım da vardı. Bunlar beni baltalayan şeyler mi? Sanırım olması gereken şeyler. Belki o aklımdan geçenlerin bir kısmını yapabileceğim, belki de işler hiç ummadığım gibi gidecek. Ancak geriye dönüp baktığımda onları yapıp yapmadığımdan çok kimlerle olduğum, kimlerle güldüğüm aklımda kalacak. Şimdi de dönüp baktığımda yaptığım şey değil onu kimlerle yaptığım önemli değil mi zaten?
İşte Bucket List sizi böyle düşüncelere götürebilecek bir film. Her film her bünyede ayrı reaksiyonlar doğurabilir ancak Bucket List gibi filmlerin getirisi çok da özeldir. Filmin başrollerini Morgan Freeman ve Jack Nicholson gibi iki harika oyuncu paylaşmış. İkisini aynı filmde izlemek oldukça keyifliydi. Bucket List izlemeniz gereken filmler listesinde olması gereken bir film, hepinize iyi seyirler…
Reklamlar

2 thoughts on “Bucket List – Şimdi Ya Da Asla (2007)

  1. 10 üzerinden 10 verdim.Çok güzel bir film gerçekten film boyunca bir çok sahnede ağlamama rağmen film bittiğinde mutluydum

    Beğen

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s