Bir Aradayız, Hepsi Bu (2008)

Havalar bu ara epey soğuk. Bu soğuk kış akşamlarında insan dostlarıyla oturup izleyebileceği, abartıdan uzak, içimizden hikayeler anlatan filmler izlemek istiyor. İçimizi ısıtacak hikayeler… “Bir Aradayız, Hepsi Bu” da adından da anlaşılabileceği gibi birlikte olmanın verdiği mutluluk dışında hiçbir şeyi ekrana taşıma gayesi olmayan, samimi bir arkadaşlık hikayesi.

Camille, temizlik şirketinde çalışan bir kız. Komşuluk kavramının olmadığı hayatından sıkıldığı için tesadüfen tanıştığı komşusu Paulette ile ilişkisini ilerletmeye çalışıyor. Paulette’in bir de ev arkadaşı var. Franck, Pazartesi’leri hariç aşçılık yapan, tek izin gününde de sakatlanan büyükannesini ziyaret eden hayattan bıkmış biri. Bir süre sonra Camille’nin yanlarına taşınmasıyla birlikte yaşamaya başlayan bu üç farklı insanın zamanla aşkı da doğuracak arkadaşlıklarını anlatıyor film.

Ben Camille’nin “bir arada olmaktan” yetinen, hislerini sözlere döküp de her şeyin mahfolmasından korkan haline çok yakın hissettim kendimi. Audrey Taotou’yu izlemekten yine keyif aldım. Onun karakterlerine yansıttığı samimiyeti seviyorum. Büyük şeyler vaat etmeyen küçük hikayeleri seviyorsanız bu film size göre, herkese iyi seyirler…

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s