Sam Raimi ve Korku Filmleri (4)


Drag Me to Hell ile başlayan Sam Raimi ve korku filmleri merakımın son halkası olan Evil Dead 3: Karanlığın Ordusu filmini izleyeli epey oldu. Ama yazıya dökme fırsatını ancak bulabildim. Bu sinedosya bu kadar uzadığı için kusura bakmayın. Öncelikle sinedosyanın ilk 3 yazısının linkini paylaşayım.


Evil Dead 2 biterken Bruce Campbell’in canlandırdığı kahramanımız Ash, zamanda yolculuk ederek kendini orta çağda buluyordu. Kendisini bir anda kurtarıcı olarak bulan Ash kara büyüye sahip karanlık orduları yenmelidir. Onları yenmenin tek yolu ise ölüler kitabını ele geçirmesidir.

Sam Raimi, serinin diğer filmlerindeki gibi kanı bolca kullanmış ve seride giderek artan mizah duygusu son filmde çok daha ağır basmakta. Serinin en eğlenceli ama eğlenceli olduğu kadar da en sinir bozucu filmi olan Karanlığın Ordusu, bu günün teknolojisini düşününce çok komik bir görselliğe sahip. Ancak Evil Dead serisi korku türü ve türe kattığı mizah nedeniyle değerli. Seriyi bitirip de Sam Raimi’nin tarzını anlayınca Drag Me to Hell’i daha çok keyif alarak izleyeceğinize eminim. Korku filmi severler, Sam Raimi’yi ve filmlerini muhakkak izlemeli.

Reklamlar

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s