Ve Aşk Böyle Bir Şey İşte…

 
Birisine ilk gördüğü an vurulur mu bir insan? İmkansızlığını bile bile çabalar mı? Gözlerinin içine baka baka yalan söylediğini bilse de inanır mı o yalanlara? Beklediği sonucu alamayacağını bilse de bekler mi yine de umutla?
İlk gördüğün an birisini, kendini ona çekilmiş gibi hissedebilirsin. Gözlerinizin ilk buluştuğu an yüreğin deli gibi çarpabilir. İlk kez elini tuttuğunda bütün gece o mutlulukla uyuyamayabilirsin. Dudakları dudaklarına değdiğinde dünyanın en mutlu insanı olabilirsin. Öfkene yenilip onu bıraktığın için pişman olup sonra da köpekler gibi seni affetmesi için çabalayabilirsin. Bekle dediğinde beklersin. Sana yalan söylediğini bile bile inanırsın. Onu bir kez daha görmenin umuduyla dolanırsın caddelerde. Ve bir gün her şeyi bir hiç uğruna yaptığını anlar ve silkelenirsin.
İntikam soğuk yenilen bir yemektir derler. Bunu hatırlar ve tüm öfkeni, kırgınlıklarını bir yere depolarsın. Hepsini dışarı vuracağın günün geleceği inancıyla yeni insanlar sokarsın hayatına. Yaşadıklarından çıkardığın sonuçlarla karşılarsın o yeni insanları da. Artık inanmak yoktur, güvenmek asla.. Çabalamak mı? Fedakarlık mı? Saçmalama!
Ve intikam günü gelir eninde sonunda. Kozlar senin eline geçer, depoladığın tüm nefreti, kırgınlıkları dışa vurursun. Öyle rahatlarsın ki… Aylar sonra tekrar kader yollarınızı kesiştirdiğinde o insana karşı hiçbir şey hissetmiyorsun gibi gelir. Oysa ki kendini kandırıyorsundur. Çünkü seninleyken, senin için yapmadığı şeyleri başka bir kadın için yaptığını duyduğunda hala içinde kırgınlıklar ve öfke olduğunu fark etmişindir… Fark etmiş ancak kimseye belli etmemek için ötelemişindir sadece.
Şuan çok değiştim demesi, konuşmak istemesi ne ifade edebilir sana? Hiçbir şey. Ama yine de onunla yine konuşuyor olmak garip bir mutluluk verir yaşattığı tüm acılara rağmen. Neden mi? Çünkü o adama aşıksındır ve aşk böyle bir şeydir işte…

One thought on “Ve Aşk Böyle Bir Şey İşte…

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s