Puslu Şehir Zonguldak


Yıllardır son dakika aksilikleri ile gidemediğim şehir… Karadeniz’in habercisi olmuştur hep benim için. Karadeniz’i görmek de Zonguldak gibi son dakika iptalleriyle engellenmiştir. Ama sonunda şeytanın bacağını kırdım ve gittim puslu şehir Zonguldak’a.

Neden mi puslu? Şehrin en güzel yerlerinden birinde, sahilin dibinde kömür yıkama tesisi olursa puslu olmaz mı? Özünde mavi ve yeşili barındırsa da yıllardır bir kenarda bekletildiği için tozlanmış bir tuval gibi Zonguldak. Bir yağmur yağsa pusu akıp gidecek gibi ama gitmiyor işte. Hep puslu…

İstanbul bir yana memleketim dışında iki şehre sempatim var biri Eskişehir biri Zonguldak. Sebep ikisinde de sevdiğim insanların olması ya da tanışıp kanımın kaynadığı insanların ya Eskişehirli ya da Zonguldaklı çıkması ya da buralarda okuyor olması olabilir.  Zonguldak için artık bir sebep daha var tabi, gerçekten “yola çıktığım” ilk şehir kendisi.

Yola çıkmak… Toplum Gönüllüleri Vakfı’nda eğitmen olduğum günden beri sabırsızlıkla beklediğim bir şeydi. İlk eğitimin yine çok candan insanlarla ve harika bir yoldaşlaydı ama aynı şehir içinde “yola çıkma”nın tadına varamıyorsunuz. Hiç bilmediğin bir şehre, hiç tanımadığım akranlarınla bir paylaşım alanı oluşturmak amacıyla gitmek ve yolda “yoldaş”ını düşünmek… İşte bu harika bir his!

Vakfın bir gönüllüsü olduğum günden beri eğitimler ayrı bir ilgimi çekmiştir. Bu nedenledir ki severek eğitim sorumlusuydum örgütlenmemin. Ve eğitmen, hele ki vakfın temelini sağlamlaştırdığını düşündüğüm Anahtar Eğitimleri’nin eğitmeni yani Çilingir olmak…

Çok öğretici, eğlenceli ve paylaşımlı bir eğitimdi hepimiz için. Bir ekibin parçası olmak harika bir his. Bu vakfın bir parçasına olduğuma her gün biraz daha mutlu oluyor, geç dahil olmuş olmamın pişmanlığını da bir o kadar çok hissediyorum. Eğer aranızda hala Toplum Gönüllüleri ile tanışmayan varsa hayatlarında çok önemli bir eksik olduğunu bilsinler. Kişisel gelişiminiz ve hayatı öğrenmeniz için, akranlarınızda paylaşımlarınız için bir yerlerden dahil olun aramıza.

Harika bir hafta sonu geçirmemi sağlayan tüm canlara bir kez daha teşekkürler, umarım mutlu ettiğiniz kadar mutlu edebilmişimdir ;)

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s