Kadınlar Ne İster?-What Women Wants (2000)


Yönetmen : Nancy Meyers
Oyuncular : Mel Gibson , Helen Hunt , Marisa Tomei , Lauren Holly

Chicago’da reklamcılıkla uğraşan Nick, kadınların ne demek istediği anlamayan milyonlarca erkekten biridir. Yaşadığı bir kaza sonucu kadınların aklını okuma yetisine kavuşunca bu özelliğini işi için kullanır. Başlarda çekici ve akıllı rakibi Darcy’i yenmek için kullandığı bu özelliği onu kendine aşık etmek için de kullanmaya başlar çünkü Darcy’e aşık olur. Ancak kadınların ne istediğini bilmenin o kadar da avantajlı bir durum olmadığını anlaması uzun sürmez.

Mel Gibson ve Helen Hunt’ı bir araya getiren Kadınlar Ne İster?’in yönetmeni Nancy Meyers. Kadınların karmaşık düşünce yapısına, değişken ruh hallerine göndermelerle bezeli olan film akıllarını okurken bile kadınların istediklerini bilemeyeceğinizi söylüyor. Kendi cinsim diye demiyorum biraz fazla karmaşık olabiliyoruz. Bir erkeğin akıllarımızı okuduğundaki şaşkınlığı filmin her anında en büyük kozu oluyor.Türün izlenmesi gereken filmlerinden.

One thought on “Kadınlar Ne İster?-What Women Wants (2000)

  1. Çok güzel bir filmdi. Özellikle de çorap sahnesi unutulmazdı :) Geçenlerde yine çıktı karşıma ve sıkılmadan izledim. Herkese tavsiye olunur. Evet, erkeklere bile…

    Beğen

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s