Anthony Zimmer (2005)


Her sinefilin “bir filmi izlemem için adının geçmesi yeterli” dediği isimler vardır. Sophie Marceau da benim için bu isimlerden biri. Anthony Zimmer de çıktığı dönem merak etmeme rağmen izleyemediğim sonra da unuttuğum bir filmdi. Hollywood Angelina Jolie ve Johnny Depp’i buluşturup Anthony Zimmer esintili Turist’i çekince bu filmi izlemek şart oldu.

Yetenekli bir suçlu olan Anthony Zimmer, sık sık yüzünü değiştirmesi nedeniyle polisler tarafından yakalanamamıştır. Chiara Manzoni’yi ziyaret edeceği sırada polislerin bir şansı olabilir. Ama Zimmer’ın onu nasıl biri olarak ziyaret edeceğini kimse bilmemektedir.

Senarist Jérôme Salle bu sefer yönetmen koltuğuna da oturmuş. Hollywood’un ilgisini çekebilmiş olması, ilk filmiyle ne kadar dikkat çektiğinin kanıtı. Filmde güzelliği ile büyüleyen Sophie Marceau’ya arka fonda Güney Fransa epey yardımcı oluyor. İçinde barındırdığı romantizmi aksiyon ile dengelemek her filmin başarabildiği bir şey değil. Dolayısıyla Anthony Zimmer’e şans tanımaya değer.
Reklamlar

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s