Karayip Korsanları: Tehlikeli Sularda


Uzun uzadıya yazasım yok bu aralar. Ama iki kelam etmezsem de olmaz. İkisi de merakla beklediğim devam filmleriydi ve uzun zamandan sonra sinemaya gitmeme sebep oldular Karayip Korsanları 4 ve Hangover Part II’yi izledim yakın zamanda. Öncelikle Karayipler’e gidelim…

Karayip Korsanları: Tehlikeli Sularda aslında bir Jack Sparrow filmi. Ne Will Turner ne de Elizabeth Swan var. Onların yerini Penelope Cruz, Angelica karakteri ile doldurmaya çalışıyor. Ama Sparrow hayranlarına Johnny Depp olsun yeter.

Hikaye Dünyanın Sonu’nda kaldığı yerden devam ediyor. Jack Sparrow, Gençlik Çeşmesi’ni arıyor. Yoluna da eski aşklarından Angelica çıkıyor. O da babası için aynı çeşmeyi aramakta. Onlar çeşmeyi ararken Kaptan Barbosa da Siyah İnci’nin ve dolayısıyla Angelica’nın babası Karasakal’ın peşine düşüyor.

Filmi 3D izledim. Gözlükler nedeniyle biraz yorucuydu. Ve film de “kabak tadı verdi” denilen kıvamdaydı. Sparrow izlemesi keyif veren bir karakter ama bir yerden sonra da sıkıyor. Kabak tadı olayını bir kenara bırakırsak aksiyonu ve eğlencesi yine var KK’nın. Serinin hayranlarını olmasa da Jack Sparrow sevenleri memnun edebilir.

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s