Bu Sesten Bıkılabilir Mi?

Buaralar her gün dinlemekten kendimi alıkoyamadığım “Set Fire to the Rain” ve Adele olunca üzerine bir şeyler yazmanın vaktinin geldiğini düşündüm. (Bu satırları yazarken de dinlemekteyim.)

Kendisini “Cold Shoulder” videosuna denk gelmemle dinlemiştim ilk. İlk stüdyo albümü “19”dan çıkan üçüncü şarkıydı oysa ki. Bob Dylan’ın “Make You Feel My Love” şarkısının coverını da içeren albüm epey ses getirdi. Albümün öne çıkan parçaları “Chasing Pavements”, “Cold Shoulder” ve “Hometown Glory” olsa da benim gözümde “Daydreamer”, “First Love”, “Right as Rain” ve “Tired” da gayet başarılı parçalar. Özellikle “First Love” ve “Tired” sözleriyle de oldukça etkileyici. Bir de albümde, ilk olarak Eurovision’10 birincisi Lena Meyer’den dinlediğim “My Same”in Adele versiyonu bulunuyor. Şarkının söz yazarı ve yapımcısı Adele.
2008’de çıkardığı ilk albümü “19”dan üç yıl sonra, “21” ile sevenleriyle buluştu Adele. “Rolling in the Deep” ile çıkışını yapan albüm, ilkinden de başarılı. “Rumour Has It”, “Turning Tables”, “Someone Like You”  gibi öne çıkanlar şarkıları dışında “Don’t You Remember”, “I’ll Be Waiting” ve “He Won’t Go” gibi hazineler de barındıran ikinci albümün hiçbir zaman vazgeçemeyeceğim şarkısı ise bu yazıyı yazmama da vesile olan “Set Fire to the Rain”.İlkinde daha güçlü şarkı sözleri ve sound ile karşımızda Adele.
Onu Amy Winehouse ile kıyaslayanlar olduğu gibi Madonna gibi sanatçılarının tahtına oturtanlar da var. Kıyaslanmak her güçlü ve başarılı ses gibi onun da kaçınamadığı bir durum olsa da o kendine has bir ses. Dinlemekten bıkmayacağınız türden. Başarısının daim olacağı ise içerisinde Amerikan Müzik Ödülleri, Brit Ödülleri, Grammy Ödülleri gibi hatırı sayılır ödül törenlerinin de bulunduğu bir çok ödül töreninde aldığı adaylıklar ve ödüllerden belli.
Reklamlar

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s