Leatherheads (2008)

Yıl 1925, Amerika… Amerikan futbolu profesyonel ligte çiftçilerin, madencilerin ve savaş gazilerinin umut kapısı ve tek uğraşı. Oysa kolej takımları içinden yıldızların çıktığı ve binlerce kişinin izlediği bir lige sahip. Connelly, profesyonel ligi renklendirmek için kolej liglerinin yıldızı Carter ile anlaşmaya karar verir çünkü takımı birçok takım gibi iflas etmiştir. Lexie ise editör yardımcısı olabilmek için Carter’in savaş kahramanlığının bir yalan olduğunu kanıtlamaya çalışmakta olan, erkek egemen toplumda var olma hırsında bir kadın gazetecidir.
Connelly’i filmin yönetmeni de olan George Clooney canlandırıyor. Yönetmen olarak başarılı filmlere (Good Night and Good Luck gibi) imza atmış olan Clooney, yine Amerika’nın bir dönemine çeviriyor kamerasını. Ama bu kez seçtiği alan spor ve tarzı da komediye daha yakın. Lexie karakterini Bridget Jones olarak tanıdığımız Renee Zellweger canlandırıyor. Carter olarak karşımıza çıkan genç ve yakışıklı oyuncu John Krasinski’ yi ise daha önce ufak rollerde izlemişliğiniz vardır.

Milliyetçi politikalar nedeniyle insanların ağır yükler altına girebildiğini, bir spor olan ve eğlenmemizi sağlaması gereken futbol gibi oyunların işin içine para girince ne kadar sıkıcı ve “kirli” işler haline dönüştüğünü gösteriyor filminde Clooney. 1925 Amerikasının içinde bulunduğu duruma da ara ara göndermeler yapıyor tabii. Eğlenmenizi amaçlayan bir film Leatherheads ve amacına da ulaşıyor. Hepinize iyi seyirler…

Reklamlar

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s