Buz Devri 4: Kıtalar Ayrılıyor (2012)

Bu yazın en çok beklediğim filmlerinden Buz Devri 4: Kıtalar Ayrılıyor, Cuma günü vizyona girdi. 3D filmlere karşı pek güvenim olmadığından 2 boyutlu gösterildiği bir sinemayı tercih ettim. Türkiye’nin dublajda en başarılı olduğu filmlerden olan Buz Devri için Türkçe altyazı da aramadım. Çok vakit kaybetmeden dün filmi izledim.
Çocuklar için öğretici bir yanı da olan Buz Devri serisinin son filmi, kıtaların ayrılmasını konu alıyor. Kıtaların hareketleri sonucu ailesinden ayrı düşen Manny, Diego ve Sid ile beraber ailesine kavuşmanın yollarını arıyor. Okyanusta sürüklenirken de Jack Sparrow kılıklı korsan maymun ve çetesi ile uğraşıyor.
Serinin tüm filmlerini başarılı bulan biri olarak 4. filmde senaryonun tatmin etmemesinden korkuyordum. Nitekim 4. film olması “kabak tadı”nı biraz da olsa hissettiriyor seyirciye. Sid’e ve ninesine epey gülüyorsunuz, Manny’nin aile babası halleri hoşunuza gidiyor, Şeftali’nin ergen hallerine yer vermeleri ya da Diego’nun aşık halleri size batmıyor. Ama yine de artık bir “dur” deme zamanı geldi diye düşünüyorsunuz film bittiğinde.
Yazın kalbur üstü filmlerinden olacağını düşündüğüm Buz Devri 4: Kıtalar Ayrılıyor’u serinin hayranlarına ve animasyon severlere gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum. Sıcak yaz günlerinden eğlenceli vakit geçirmek için birebir!

One thought on “Buz Devri 4: Kıtalar Ayrılıyor (2012)

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s