Bir Sabah Uyandım Ve…

“Doğru insanla tanıştığın zaman anlarsın hemen. Onu düşünmeden edemezsin. En samimi arkadaşın ve ruh eşin olur. Hayatının geri kalanını onunla geçirmek için sabırsızlanırsın.Başka hiçbir şey ve hiçkimse onunla kıyaslanamaz.”
How I Met Your Mother’ın 7. Sezonunda geçiyordu bu laflar. Duyduğumda çok etkilenmiştim ve hemen bir kartpostala yazıp başucuma yapıştırmıştım. Adetimdir bu. Her ne kadar aşka dair umudum kalmadığını söylesem de içten içe inanıyordum bir gün “o” kişiyle karşılaşacağıma. Ve inancım sonunda ete kemiğe büründü. Bundan üç ay önce tanıştım “o”nla.
Tanışmamız tesadüfen oldu aslında. Bir Cuma günü, içimden bir ses “bu haftasonu Eskişehir’e gitmelisin” diyordu. Gittim ve kader yollarımızı kesiştirmiş oldu böylece. Bir de baktım “o”nu düşünmeden bir anım geçmiyor, “o”nunla her anımı geçirmek için sabırsızlanıyorum, “aşk”a dair geçmişimde yaşadığım her şey anlamını yitirmişken “o”nunla kurduğum gelecek hayalleri anlamım oluyor. Çünkü ben her geçen gün biraz daha aşık oluyor, biraz daha bağlanıyorum. Evet, ben ve bağlanmak!
Herkes (500) Days of Summer’daki Summer karakterini acımasız ve ruhsuz bulur. Oysa filmi izlediğim an kendimi o karaktere yakın hissetmiştim ben. O güne kadar başkalarının hayatındaki acımasız Summer olmuşken, hissetmediğini yaşarmış gibi yapmaktansa ruhsuz damgası yemeyi tercih etmişken ve kabul etmesem de doğru kişiyi bulacağım günü sabırla, bazen de sabırsızlıkla beklerken Summer’a yakın hissetmemem mümkün müydü?
Filmin finale yakın sahnelerinden birinde, Tom ve Summer tesadüfen karşılaşıyorlardı. Tom, Summer’ın parmağında evlilik yüzüğünü görünce şaşırıyordu. Aralarında şöyle bir diyalog geçiyordu:
Summer: Bir sabah uyandığımda biliyordum.
Tom: Neyi biliyordun?
Summer: Seninleyken, asla emin olamadığım şeyi.
Ben de bir sabah uyandım ve biliyordum. Neyi mi? “O”ndan öncekilerle asla emin olamadığım şeyi.

2 thoughts on “Bir Sabah Uyandım Ve…

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s