Kıssadan Hisse: World War Z (2013)

Dünya Savasi Z (2013) 

Eski Birleşmiş Milletler çalışanı Gerry Lane, orduları ve hükümetleri devirmekte olan Zombi salgınını durdurmak için zamana karşı bir yarışa girer. Hem ailesinin hem de insanlığın kaderi ona bağlıdır.

Monster’s Ball ile ismini duyuran, James Bond serisinin Quantum of Solace filmini de yöneten Marc Forster’in yeni filmi World War Z geçtiğimiz Cuma vizyona girdi. Golden Trailer Awards’a 2 dalda aday olan filmin fragmanları uzun süredir filme yönelik merakımızı körüklüyordu. Brad Pitt’in başrolde olması filme dair heyecan veren diğer bir ayrıntı.
Zombi filmlerine yeni bir halka olarak ekleyebileceğimiz World War Z, ne zaman nerede ortaya çıktığı bilinmeyen ve hızla yayılarak insanları zombiye çeviren bir virüse karşı verilen savaşı anlatıyor. Kahramanımız Gerry, fedakar bir aile babası. Ailesine daha çok vakit ayırabilmek ve yanlarında olabilmek için mesleğini bırakmış biri. Ancak savaş kapısına gelince göreve geri dönüyor ve tek başına çetin bir mücadeleye giriyor. 
Filmin abartılı sahnelerini saymakla bitmez. En barizi ve tahammül sınırlarımı zorlayanı Gerry’nin vücudunu delip geçen bir demirle saatlerce yürümesi ve iç kanamadan ölmemesiydi. Bunun gibi bir sürü destansı sahneler yaşanıyor filmde. Bir zombi filminin inandırıcı olması gerekmiyor, bilim-kurgu işte adı üstünde. Ancak belli bir mantık çerçevesinde olması da gerekiyor bence. Olsun ki biz de filme kapılıp gidebilelim.
Brad Pitt’i izlemek keyifliydi. Zombiler zaman zaman beni epey eğlendirdi. Fakat bunlar filme iyi dememiz için yeterli değil. 3D olmasının tek artısı, zombilerle yüz yüze geldiğinizi sanıp yerinizde bir iki kez sıçramanız. Kıssadan hisse; 3D film izleme lüksünüzü başka bir filme harcayın, çok merak ediyorsanız da DVD’sinin çıkmasını bekleyin derim.

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s