Kıssadan Hisse: The Avengers

Marvel filmlerini sevenlerin hayaliydi The Avengers’ın sinema filmi. Bir değil, iki değil dört süper kahraman aynı filmde! Beyazperdede son yıllarda rüzgar gibi esen Iron Man, Avenger yatırımı olarak kısa zaman önce sinemada izlediğimiz Kaptan Amerika ve Thor, bir türlü sabit bir Bruce Banner bulamayan yeşil dev Hulk dünyayı kurtarmak için bir araya geliyor.
Filmin bütçesinin alıp başını gittiği malum. Ama merak edilen bu büyük bütçenin ve dev kadronun bekleneni verip veremeyeceğiydi. The Avengers’ın devam filminin çekildiği ve filmin uzun süre konuşulduğu düşünülürse film, yapılan harcamaların hakkını verdi. Ben de biraz Iron Man 3’ün gazıyla, aylar sonra da olsa izledim filmi.
Thor’un baş belası kardeşi Loki’nin dünya ile ilgili kötü planları olduğunu Thor filminden hatırlayanlar vardır. Bilmeyenlere ise The Avengers’tan önce Thor’u izlemelerini öneririm. Filmimize dönersek… Loki, SHIELD adıyla tanınan uluslararası barış örgütü tarafından korunan bir enerji kaynağının peşindedir. SHIELD’in başkanı Nick Fury de dünyanın karşı karşıya kaldığı tehditi ortadan kaldırmak için “Yenilmezler” takımını hayata geçirir. 
Birbirinden oldukça farklı bu dört süper gücü bir arada tutmak bile zorken bir de onları takım olarak düşmana karşı savaştırmak.. Hal böyle olunca filmin aksiyon sahneleri kadar mizahi sahneleri de ön planda oluyor. Filmin senaryosunda titizlikle çalışıldığı ve her kahramana eşit derecede yer vermeye dikkat edildiği görülüyor. Ancak ne yapıp edip Tony Stark ve Iron Man göze batmayı başarıyor. Bir Iron Man hayranı olarak bu beni rahatsız etti mi? Tabi ki hayır!
The Avengers, görsel efektleri, aksiyonu ve eğlencesiyle uzun süresine rağmen kendini izlettiren bir film. Hatta tek seferde doyamayıp tekrar izleme olasılığına hazır olun. Thor’un kendi karakterinin anlatıldığı ikinci filmde hak ettiği değeri bulmasını umalım. Bruce Banner olarak Mark Ruffalo’nun geç de olsa keşfedilen Hulk olduğuna sevinelim. Ve ikinci film gelene kadar The Avengers’ın tadını çıkaralım, ne dersiniz?

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s