Bazı insanlar ancak yazarken düşünür.

“Bazı insanlar ancak yazarken düşünür. Benay da onlardan biriydi.”

Bir gün kendimden bazı parçaların, farkında olmadan satır aralarına kaydığı ya da karakterlerine bulaştığı bir kitap yazarsam böyle bir cümle, tam da zihnimden akan ve bana dokunan karakterlerimden birini anlatırdı.
Düşünmek ve düşündüğümü hayata geçirebilmek için sık sık başvurduğum bir yöntemdir yazmak. Herkese de tavsiye ederim. Eğer düşüncelerinize hakim olamıyor ya da anlatmak istediklerinizi anlatamıyorsanız yazmayı deneyin. Yazmak, aklı ehlileştirebilmenin en iyi yollarından biridir. Ve yazmayı denemeden işe yarayıp yaramadığını bilemezsiniz.
İş hayatına girip bir beyaz yakalı olma çabasına kendimi kaptırdığımdan beri, Pazar günlerimi kendimle baş başa geçirmek istiyorum. Biraz kitap, biraz müzik, belki bir kahve ve muhakkak bir film. Hayatımda başka bir dönem yaşadığımın farkındayım. Daha olgun, daha düzenli, daha sakin. Her yaşımı, olması gerektiği gibi yaşadım. Bu dünyadaki 25. yılımı da istediğim gibi yaşıyorum, yaşayacağım da. 
Eğer seneye bu zamanlar, 25. yaşım için planladıklarımı gerçekleştirmiş olursam, bu satırları da tebessümle okuyacağım. Ve bu başarı duvarma bir çentik daha atmamın verdiği mutluluğun tebessümü olacak. Ancak ana dönüp Pazar keyfime devam etmeliyim. İyi Pazarlar! (Ve iyi kandiller de…)

Reklamlar

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s