Belki.

Belirsizlik… Hayata heyecanını katmaktaki payını kim inkar edebilir ki? Her şeyi biliyor olsak hayatın tadını çıkaramazdık. Sonunu bilerek izlediğiniz bir film ne kadar heyecanlandırabilir ki bizi?
Belirsizlik, umut demektir aslında. Bir tutam da olsa umut… Bilinmeyene olan inanç o kadar kuvvetlidir ki umudu besler. Belirsizlikle umut, etle tırnak gibidir.
Belki deriz ya bazen… Ne evettir ne hayır. Duymak istediğimiz neyse, inanmak istediğimiz neyse ona inanmamızı sağlar. Belirsizlik olumsuz gelse de kulağa, aslında olumludur. Çünkü merakı doğurur. Merak etmek heyecandır. Heyecan, umuttur.
Belki’leri severim. Keşke’ler gibi hain değildir onlar. Olabilirlik ihtimalini barındırır. ‘Belki’ varsa umut vardır, telafisi mümkündür. Keşke öyle midir? Keşke, kaçırılandır. Yaşanmış olanı geriye dönüp tekrar yaşayamayacağımızın kanıtı gibidir. Pişmanlıktır keşke, geçmiş denizine atılmış ve ilerlememizi engelleyen bir çapadır.
Ama her şey gibi ‘belki’ de iyi yüreklerden çıktıysa güvenilirdir. Yoksa üzer insanı. Gerçeklikten uzaklaştırabilir. Güvenilir dudaklardan dökülmezse ya da mantık süzgeçinden geçmezse şimdi denizine atılan bir çapa olur. Yerine mıhlar insanı. 
Belki’leri sevin yine de. Belkiler belirsizlik demektir. Ve belirsizlikler her zaman başka olasılıkları içerir!
Reklamlar

One thought on “Belki.

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s